Jak podróż Żnińską Koleją Powiatową oceniają turyści?

Stare wagony Żnińskiej Kolei Powiatowej mają w sobie niepowtarzalny urok, który zachwyca i sprawia, że każdego roku goszczą one ponad 100 tysięcy turystów oraz miłośników kolei. Dzięki temu, że ciuchcia porusza się bardzo powoli, pasażerowie mogą podziwiać przepiękne kujawsko-pomorskie krajobrazy, w których dominują jeziora oraz pagórki.

Podróż koleją polecana jest przede wszystkim od maja do sierpnia, kiedy kwitną maki. Przepięknie prezentują się one na polach otaczających trasę wycieczkową.

Oczywiście krajobrazy to nie jedyna atrakcja, która czeka turystów. Po drodze, można odwiedzić wiele interesujących miejsc, m.in. Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji czy Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Same miejscowości również mają wiele do zaoferowania turystom, dlatego warto poświęcić trochę czasu na ich zwiedzenie.

Chyba nie potrzeba więcej zachęt, aby odwiedzić kulturalny region Pałuki?

Co o Żnińskiej Kolei Powiatowej mówią turyści?

Żadne broszury, plakaty czy reklamy nie są tak wiarygodne, jak realne opinie osób, które skorzystały z danej atrakcji. W końcu, jeżeli ktoś był na miejscu, dokładnie wie, jak to wygląda i może na ten temat powiedzieć więcej.

Na stronie tripadvisor.com znajdziesz szereg opinii osób, które skorzystały z atrakcji, jaką jest podróż Żnińską Koleją Powiatową.

Z zamieszczonych tam opinii wynika, że wielką frajdą jest podróż kolejką połączona ze zwiedzaniem okolicznych miejscowości. Odwiedzający wskazują także na wygodę takiego sposobu zwiedzania – nie trzeba martwić się o to, gdzie zaparkujemy samochód, czy nie zabłądzimy lub czy będziemy mieli czym wrócić do punktu początkowego. Cała trasa jest zaplanowana, godziny odjazdu kolejki są podane, a tym samym turyści mogą spokojnie zwiedzać i cieszyć się urokami kujawsko-pomorskiego krajobrazu.

Dla kogo Żnińska Kolei Powiatowa jest największą atrakcją?

Oczywiście dla dzieci, jak i miłośników kolei. Wielką frajdą dla maluchów będzie przejechanie się ciuchcią, o której jedynie czytali w bajkach czy oglądalni ją w serialach i filmach. Będzie to forma spełnienia pewnych dziecięcych marzeń.

Można powiedzieć, że wycieczka odbywająca się z Żnina do Gąsawy jest świetną atrakcją dla całej rodziny. Dzieci będą świetnie się bawiły, zachwycając się kolejką, a rodzice w tym czasie będą mogli się relaksować oraz podziwiać przepiękne krajobrazy.

Miłośnicy kolei zarówno podczas samej podróży, jak i podczas zwiedzania muzeów, będą mieli okazję podziwiać stare maszyny oraz urządzenia techniczne związane z koleją wąskotorową.